FAQ - často kladené dotazy

1. Kolik stojí provoz PATRIOT EU?

Od 1. 2. 2020 máte po montáži PATRIOT EU v autorizovaném servise 1 rok služby zdarma. Následně budete vyzvání k platbě ročního předplatného služeb v ceně 600 Kč včetně DPH.

2. Jak se dozvím, že mi končí předplacené období?

O konci platnosti předplaceného období jste informováni 30 dnů před vypršením pomocí mobilní aplikace (push notifikace) a e-mailem. V e-mailu naleznete odkaz s proklikem na webovou stránku s možností výběru způsobu platby. Další upozornění obdržíte v den vypršení předplaceného období opět pomocí aplikace, SMS a e-mailu.

3. Jak mám zaplatit za provoz jednotky PATRIOT EU?

Několik dní před vypršením předplatného období Vám bude zasláno upozornění na registrovaný e-mail, ve kterém najdete odkaz na webové stránky s možností výběru způsobu platby. V případě, že budete chtít provést platbu bez výše zmíněného odkazu, můžete využít webové stránky www.patrioteu.com, kde vpravo nahoře klikněte na odkaz „PLATBA“. Přihlaste se identifikátorem (8 místný kód) a PINEM. Následně si vyberte způsob platby. Pokud platíte na poslední chvíli - zvolte platbu kartou, která je provedena okamžitě. Při zvolení jiného způsobu platby je na zpracování a znovuobnovení potřeba až 5 pracovních dní.

4. Kde naleznu daňový doklad k platbě za roční poplatek?

Vpravo nahoře na stránce www.patrioteu.com klikněte na „NASTAVENÍ JEDNOTKY“ – přihlásíte se svým identifikátorem (8 místný kód) a PIN. Po přihlášení naleznete daňový doklad v sekci „DOKLADY“. Jedná se o drobný nákup - na těchto dokladech není povinnost uvádět plátce služeb. Do účetnictví lze bez problému uplatnit.

5. Kde najdu identifikátor jednotky (8 místný kód)?

Identifikátor jednotky je uveden na krabičce PATRIOT EU, montážní středisko by Vám jej mělo předat při předání vozidla po montáži. Pokud používáte mobilní aplikaci, je možno tento identifikátor zjistit pomocí volby „Upravit jednotku“.

6. Lze jednotku PATRIOT propojit s autoalarmem vozidla?

Ano, lze. PATRIOT EU umožňuje dvě varianty připojení autoalarmu. První varianta zapojení je propojení dodatečně instalovaného autoalarmu, který má externí poplachový výstup. Druhá varianta může být propojení originálního autoalarmu (instalovaného při výrobě vozidla). Poplachové zprávy z autoalarmu jsou přenášeny uživateli prostřednictvím mobilní aplikace, případně SMS zprávou. Případné propojení s autoalarmem konzultujte s Vaším montážním střediskem.

7. Jak přesně mám chápat „výstup“ a jak ho nastavit? Nenašel jsem nikde v aplikaci možnost například vypnutí motoru apod.

PATRIOT EU je vybaven výstupem, kterým může zapínat či vypínat libovolné zařízení ve vozidle. Výstup je možné zapnout, vypnout nebo aktivovat jako krátký impulz. Délka impulzu je nastavitelná v rozmezí 10 - 120 minut. Na výstup je možno zapojit například nezávislé topení, klakson a blinkry apod. Výrobce PATRIOT EU zapojení blokace motoru NEDOPORUČUJE. Pokud je výstup zapojen na blokaci motoru, je nutno jej používat POUZE v případě odcizení vozidla. Není možné blokaci používat např. přes noc. Může nastat situace, kdy se vozidlo nachází na místě se špatným GSM signálem a příkaz na zrušení blokace nemusí být včas doručen do jednotky a nebude možné nastartovat motor. Při dlouhodobém zapnutí výstupu dochází ke zvýšení spotřeby jednotky PATRIOT EU a hrozí tak reálné nebezpečí vybití akumulátoru. V případě zapojení blokace motoru, je nutné nastavit závislost zapnutí výstupu na zapalování, tak aby se výstup sepnul pouze při vypnutém zapalování.  Zapojení výstupu je nutno konzultovat s výrobcem vozidla!

8. Lze zapojenou blokaci motoru využívat i při běžném parkování?

NE. Blokace motoru je primárně určena pouze pro zajištění vozidla v případě odcizení, proto nelze doporučit použití blokace při běžném parkování. Může nastat situace, kdy je v místě parkování špatný GSM signál, tedy doručení příkazu aktivace/deaktivace blokace motoru může být časově zpožděno a bude omezeno používání vozidla. Dlouhodobé aktivní zapnutí výstupu významně zvyšuje spotřebu jednotky PATRIOT EU a tím může dojít k rychlému vybití akumulátoru. Výrobce PATRIOT EU zapojení blokace motoru NEDOPORUČUJE a neodpovídá za škody vzniklé zapojením blokace motoru. Zapojení výstupu je nutno konzultovat s výrobcem vozidla!

9. Zapomněl jsem heslo do mobilní aplikace.

Jestliže jste přihlášen do mobilní aplikace, změnu hesla proveďte přes volbu „Nastavení“ -> „Účet“. Pokud nejste přihlášen do mobilní aplikace, na úvodní obrazovce použijte volbu „Zapomenuté heslo“. Na Váš e-mail budou poté zaslány instrukce pro změnu hesla.

10. Zapomněl jsem PIN k jednotce.

Pokud využíváte mobilní aplikaci, je možno tento PIN jednotky zjistit v mobilní aplikaci, pomocí volby „Upravit jednotku“. Můžete se také obrátit na naše zákaznické centrum, kde Vám PIN můžeme vyresetovat zpět na výrobní.

11. Jak změním PIN jednotky.

PIN jednotky je možno změnit v mobilní aplikaci ve volbě „Upravit jednotku“ anebo na webu www.patrioteu.com po přihlášení do sekce „NASTAVENÍ JEDNOTKY“.

12. Používám Vaši aplikaci Patriot EU a nebudu mít datové připojení. Jak se dozvím o poplachové zprávě?

Na webové stránce www.patrioteu.com si lze nastavit dvě telefonní čísla s předvolbou +420 (Česká republika), na které Vám budou zasílány SMS s poplachy. Přesné nastavení Vám provede Vaše montážní středisko. Uživatelské funkce opuštění nebo vjetí do zóny, poplach překročení rychlosti a poplach virtuální garáž jsou doručovány pouze formou push notifikace.

13. Jakou verzi Android a iOS potřebuji pro mobilní aplikaci PATRIOT EU?

Prto Android je minimální verze 4.0.3. a vyšší, pro iOS 8.0 a novější.

14. SMS poplachové zprávy jsou pokaždé doručeny z jiného telefonního čísla.

Pro zajištění komfortní a rychlé obsluhy všech zákazníků, využívá Patriot EU pro předání poplachové informace několik nezávislých GSM bran. Každá takto použitá GSM brána má své vlastní telefonní číslo. Jsou to tato telefonní čísla: +420 773748711, +420 773748722, +420 775879044 a +420 775879045.

15. Mám vozidlo v servisu a neustále jsou mi doručovány poplachové zprávy.

Doručování poplachových zpráv lze zapnout či vypnout prostřednictvím webové stránky www.patrioteu.com v sekci „Nastavení Hardware“ – „Přenos poplachů“.

16. Jednotka vykazuje nepřesnost polohy až 100 m.

Přesnost lokalizace vozidla je dána limity technologie GPS, která je ovlivněna místem příjmu signálu a obvykle se pohybuje v jednotkách metrů. Technologie GPS nelze využívat v uzavřených prostorech například v podzemních garážích, garážích s plechovou střechou, v budovách atd. Nicméně jednotka PATRIOT EU monitoruje svou polohu průběžně a při lokalizaci vozidla obdržíte poslední známou polohu, to je například před vjezdem do garáže.

17. Lze k PATRIOT EU připojit náklonové čidlo?

PATRIOT EU má v sobě zabudováno náklonové a pohybové čidlo. Další externí čidla by pouze duplikovala funkci vnitřních čidel a není proto nutné externí čidlo připojovat.

18. Lze k PATRIOT EU připojit mikrovlnná pohybová čidla?

Přímé napojení pohybového čidla není možné, protože PATRIOT EU není schopen rozlišit, kdy má pohyb uvnitř vozu vyhodnotit jako poplach a kdy ne. Správným řešením je propojení PATRIOT EU s autoalarmem, který předá poplachovou informaci jednotce PATRIOT EU. Případné propojení s autoalarmem konzultujte s Vaším montážním střediskem.

19. Je možno připojit PATRIOT k zásuvce OBD II?

Jednotka PATRIOT EU poskytuje plnou funkcionalitu bez připojení k zásuvce OBD II. Tato zásuvka slouží pouze pro krátkodobé připojení diagnostiky vozu a výrobcem není doporučeno k ní trvale připojovat jakákoli zařízení.Evidujeme v EET, All rights reserved © 2021 F & B Company s.r.o.